Віталій Портніков назвав місце, яке руйнує всі стереотипи про Україну

01.03.2012 13:08

V P

Серед журналістів Віталій – вже давно беззаперечний авторитет. Не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

За останні роки, особливо завдяки участі в ефірах на телебаченні, як у якості оглядача, так і ведучого, він  заслужив і визнання мільйонів.

Окрім традиційних колонок, Віталій Портніков уже майже два роки веде власну програму на ТВі та очолює канал у якості головного редактора.

Та попри шалений графік він багато подорожує – як Україною, так і поза її межами. Під час розмови з ним, здається, що він об’їздив увесь світ. Хоча, скажімо, в Умані не був досі.

Нам Віталій розповів про одну з його мандрівок Україною. Чому саме про неї? Слово нашому герою. 

98743582bb7c6c11579a58add1ff8f75_600x1000

Фото від Дмитра

«Особисто для мене, в Україні є чимало місць, які є, так би мовити, абсолютно очевидними. Вони близькі для багатьох людей, які тут живуть, які сприймають Україну як щось рідне. Одним з таких місць є Львів, з його абсолютно неповторною атмосферою. Також Кам’янець-Подільський, – почав свою історію Віталій Портніков. – Але якби мене запитали, що я порадив би відвідати, аби отримати неповторні враження від України, то це Буковину. Решта в Україні має свої відповідники у інших країнах світу. До прикладу, Львів дуже схожий на Краків, Оломоуц, Брашов. Не архітектурно, звісно, а душевно, атмосферою міста. Так само Одеса. Це одне з багатьох приморських міст, як скажімо, італійська Генуя, тому слід говорити, насамперед, про культурну Одесу, її історію». 

4a7a4c1579311a4e7f70ab0c693413fe_600x1000

Фото від Ірини Кирилової

Якось у 2005 році Віталій організував поїздку на Західну Україну для своїх московських колег. Тоді, після Помаранчевої революції, в Росії тема України була дуже популярною. «І я хотів зробити так, щоб відразу зникли усі можливі стереотипи, тому і розпочав нашу подорож з Чернівців, Буковини, адже ця місцевість дуже толерантна у всьому», – зауважує наш герой. 

32f7c2f63f68e9c562709835a0b143fa_600x1000

Фото від Ярослава

На думку Віталія Портнікова, Чернівці – одне з небагатьох міст, яке зберегло у собі давній дух загиблої Австро-Угорської імперії: «Подібну атмосферу можна відчути хіба що в італійському Трієсті. За часів Австро-Угорщини це був великий порт, але коли місто стало частиною Італії, то загубилося на її провінційних задвірках».  

f2d9e7be0abec85f14fe331494d6efa3

Фото від Ігоря Чебана

Тому Віталій не називає конкретних місць, які слід відвідати, а пропонує просто гуляти містом, його родзинки кожен знайде мимоволі. Хоча звертає увагу на народні доми, розташовані у центральній частині міста – німецький, єврейський, румунський та український: «І це абсолютно неймовірний пам’ятник толерантності та спільного життя для багатьох культур Європи».  

d621df75dc447abf9c416cf8048a38a8_600x1000

Фото від Юлі

Окремо зупинився Віталій Портніков на літературних представниках Чернівців, згадав Ольгу Кобилянську та Юрія Федьковича, які дали початок окремої гілки вітчизняної літератури, Еліезера Штейнбарга,  Йосипа Бурга, Пауля Целана, Міхая Емінеску. У кожної з культур міста був свій геній. 

d88b777c72857257107e698b3d2756ec_600x1000

Фото від Георгія

«У Чернівцях слід не тільки ходити містом, – немов запрошує Віталій, – а і їздити околицями, тому що це теж неймовірні пам’ятки. Особливо українські села румунської Буковини, та румунські села української Буковини».

Про два особливих Віталій Портніковрозповів детальніше: села Вижниця, що на кордоні Чернівецької та Івано-Франківської областей, та Біла Криниця, що на кордоні з Румунією. 

a5b5ae96243541a60d24c73ffe5644c5_600x1000

Фото від Ігоря Чебана

«Вижницябула містом найбільшого хасидського поселення в цьому регіоні, містом великих мудреців та великої культури. Разом з цим, в Чернівецькій області є селище Біла Криниця. Російські старообрядці свого часу ховалися тут, на території Австро-Угорської імперії, від царського уряду.І саме селище Біла Криниця стала центром російського старообрядництва на довгий час. Навіть досі російські старообрядці називаються старообрядцями «білокриницької згоди», а саме селище є неймовірним матеріальним пам’ятником старовірницької культури, в якому стоять старообрядницькі церкви, живуть люди, які немов би зійшли з картин російських художників ХVІІІ століття,і які досі співають не по нотах,а по крюках», – розповідає Віталій Портніков.

Про Буковину він свого часу записав цілу передачу на російській «Радіо Свобода», у Чернівцях жила його рідна тітка, яку він часто відвідував. 

75bb14b8909b79c639b16f95b250c0dc_600x1000

Фото від Георгія

Наостанок, Віталій розповів дуже цікавий випадок – приклад толерантності, якою пронизане усе місто: «Я пам’ятаю, як ми з колегами сиділи в місцевому кафе, яке відтворює атмосферу Австро-Угорщини набагато більш чітко, ніж багато подібних кав’ярень у Кракові чи Львові, і навіть Відні, адже в Чернівцях зберігся тодішній ритм. Поруч з нами сиділа закохана пара: він розмовляв українською, а вона – російською. І це було абсолютно природно. Це не була демонстрація чогось. Це було просто так, але дуже промовисто».

Зупинившись у Чернівцях, зауважує Віталій, дуже зручно подорожувати й у інші цікаві місця цього регіону, насамперед, Кам’янець-Подільський та Хотин.

А ви знали усе це про Буковину? Бачили на власні очі? Особисто ми вже пакуємо валізи.


Tweet

Коментарі (2):

Рейтинг: 1
Хельга, 20.03.2012 10:56

Дякую, за розповідь.
Не бачила але вже дуже хочу побачити Буковину і відчути все, про що ви написали. )

Рейтинг: 0

Погоджуюсь, справді чудово!

Записи

TOП-5 містичних підземель України

Часом підземелля можуть розповісти про місто більше, ніж наземна архітектура. Стокілометрові лабіринти, предмети побуту, написи на стінах – ось далеко не повний…

TOП-5 ідеальних місць для фотополювання в Україні

Щойно ми беремо в руки камеру, як виникає нестримне переконання, що всередині нас давно живе геніальний фотограф, чи не так? Тільки уявіть, які відчуття прокинуться…

Слідами українських реконструкторів

Середньовіччя, насамперед, асоціюється з відважними лицарями, подвигами та грандіозними битвами за ідеали. В Україні є кілька місць, які протягом року на короткі проміжки…

5 аргументів на користь «зеленого туризму»

Усе більше людей втомлюються від зручностей цивілізації й полишають усе, аби побути наодинці з природою – їдуть в гори з наметами або сільську глибинку, де час зупиняється.…

Літо 2012: чим зайнятися?

Насамперед, влітку треба відпочивати, тому мерщій ставайте учасником фотоконкурсу «Незабутній вікенд» та вигравайте вихідні на двох у одному з 5-ти українських…

TOП-10 морських пляжів України

Влітку більшість думок про море. А ще теплий пісок, купання та відпустку.  Саме тому ми підібрали десятку кращих морських пляжів країни на будь-який смак – піщаних…

Підкорити бурхливий Черемош

Ця річка є справжньою гордістю колоритної Буковини та дзеркалом душі українських Карпат – бурхливої, вільної та нестримної. Тому й не дивно, що річка «оповита»…

TОП-5 відкриттів таємничого Полісся

Незаймана природа Полісся, що розпростерлася на території п`яти українських областей, – це справжній рай для любителів блукати непрохідними хащами у пошуках пригод. …

Найстаріше місто України

Керч – місто дивовижне. Дивним чином у ньому поєдналися майже тритисячолітня історія й сучасна інфраструктура, чарівна природа і вражаюча архітектура. А влітку…

TOП-5 причин відвідати Дніпропетровськ

Фото від Богдана Харина Місто, яке надзвичайно стрімко розвивається? Чи місто, що ретельно зберігає традиції? Дніпропетровськ – це і те, і інше. Щоб переконатися…

24 години у Вінниці

Будьте певні, одна доба у Вінниці поставатиме щоразу у вашій пам`яті як єдина мить – неповторна і незабутня. Особливо, якщо візьмете до уваги наші рекомендації щодо…

Світанок у Долині нарцисів

«У Долину нарцисів слід їхати лише вранці. Рано. Дуже рано – до світанку, – перше, що порадила нам Алла Хаятова, коли ми запитали про її останню поїздку в це фантастичне…

Вечірній Київ

Київ прекрасний будь-якої пори року, будь-якої години дня. Але вечори тут мають свій неповторний шарм. Так само як і відомі однойменні цукерки :) Тому після напруженого…

Подих історії та легенд у Кременці

«Мандруючи» фотографіями Тернопільщини, ми натрапили на містечко, яке нічим не поступається в історичних пам’ятках та їхній кількості відомим туристичним…

Прокляття роду Галаганів

Мабуть, у кожного українського замку, палацу чи фортеці є своє легенда. Зазвичай, навіть кілька.  Дуже часто в них вкрай складно відрізнити правду від вимислу, але…

Прекрасний Новий Світ

Фото від Secret В українському Новому Світі час ніби зупиняється. Усі, хто дізнаються про його існування, відразу хочуть сюди потрапити. Особливо, фотографи. Цікаво, що…

Україна на кіноплівці

Часом, буває, дивишся якийсь фільм, і в його фрагментах впізнаєш знайомі та рідні місця. Особливо приємно, коли це кадри з кінематографічного шедевру. Ми переглянули…

ТОП-5 причин відвідати Суми

Досі про це симпатичне місто ми згадували вкрай рідко, тому з особливим бажанням поспішаємо виправити цю ситуацію. Тим паче, що про заснування Сум є дуже цікава та оригінальна…

Півроку любові, гордості та уваги до України

Фото від Nick Що можна встигнути за 6 місяців? Ми спробували багато. І схоже, вийшло.  Національний проект «Поділіться любов’ю до України» від компанії «Київстар»…

ТОП-5 напрямків на травневі свята

Гарно відпочивати – треба вміти. А для цього відпочинок слід планувати.  Навіть якщо ви це вже зробили на офіційні вихідні з 29 квітня до 2 травня, ми все ж радимо…