Олешківські піски: як підкорити найбільшу пустелю Європи

18.04.2012 12:55

Запитання про велике скупчення піску на Херсонщині люблять задавати на усіляких вітчизняних телешоу, не обов’язково інтелектуальних. І як не дивно, чимало українців про Олешківські піски навіть і не чули.

Заради справедливості зазначимо, що це все ж не найбільша пустеля у Європі, а лише друга за розміром. Але щоб підкорити її потрібно також чимало зусиль.

Ми знайшли таку людину і розпитали все до дрібниць, аби коли у вас виникне бажання перетнути Олешківські піски, ви знали, що для цього потрібно. 

dd45903677de23799c8e1934c2fd3c13_600x1000

Фото

Отже, знайомтеся – киянин Олексій. Йому – 31, за освітою він юрист, а з 2002 року за кожної ліпшої нагоди сідає на велосипед та відправляється у подорож разом з друзями. З ними вони організували цілий вело-клуб.

«Працюю адвокатом. Професія така, що 90% часу сидиш за комп’ютером в офісі. Виїжджаєш в суди один-два рази на день. Тому щоб підтримувати форму я займаюся велотуризмом. На відміну від пішого туризму, велосипед дає можливість більше побачити та відвідати за один похід, і навантаження більші», – розповів нам Олексій.

Найекстремальніший його похід пов’язаний з Карпатами, які серед літа їх з друзями «зустріли» лютим холодом та мокрим снігом. Найдовший – у Туреччину. 

31f885c178c9ca2ba0a91229701f2b08_600x1000

Фото

Про Олешківські піски Олексій дізнався минулоріч та зовсім випадково – почув по радіо. Тоді почав шукати інформацію в Інтернеті, питав у друзів та колег.

«Виявилося, що люди туди активно їздять. Кажуть, раніше там був полігон, де випробовували снаряди, але жодних доказів цьому ми не знайшли», – поділився власною довідкою про Олешківські піски наш герой. 

Вони утворилися під дією природного та людського фактору. У першому випадку – «допомогли» степові вітри, у другому – вівці, точніше люди, які їх активно тут розводили ще з ХІХ століття. 

1b906c2c9309c7709f39cddb8abe03ad_600x1000

Фото

Попередній маршрут Олексія з друзями пролягав від Києва до Херсона потягом, тоді звідти – до Цюрупинська через Антонівку. Пустелю завчасно домовилися підкорити поперек, а це 15 км.

«Проїхати її на велосипеді – нереально. Спробували їхати, вдалося лише там, де твердий пісок, але вже через 10 м він закінчився, і ми пішли пішки», – пригадує початок минулорічного походу Олексій. 

Хоч то був червень місяць, але з погодою мандрівникам пощастило: не було дуже спекотно і під дощ не потрапили, хоча хмари навколо ходили важкі.

«Навколо пустеля засаджена лісосмугою. Це для того, аби стримувати пісок. Вся пустеля вкрита дрібним чагарником і травою незвичайного бузкового кольору, тому відчуваєш себе наче на іншій планеті. Рельєф – дуже складний, багато барханів. На деякі з них навіть піднятися важко, тому ми їх обходили. Також серед пустелі чимало так званих оазисів», – коротко описав Олешківські піски Олексій.

У пустелю вони зайшли о 17.00. Рухалися зі швидкістю 2-3 км на годину. Коли подолали половину шляху – вирішили заночувати в одному з оазисів. 

7a3bf6fc9910b669b5ec9d62ba3a1c32_600x1000

Фото

«Що таке оазис? Територія між барханів, де є водоймище та ростуть берези. Вода, скоріш за все, дощова, коричнева, але це не завадило нам, як бувалим туристам, вмиватися нею. Вночі було нехолодно, але має бути хороший спальник та палатка. Один учасник нашої команди здерся на бархан, вкутався у спальник і спав під зірками. Ніяких тварин ми там не бачили. Єдине – надокучали комарі. Жоден із спеціальних засобів проти них – не допомагав. Лише коли ми розвели вогонь, то вони зникли», – згадує Олексій. 

08b62f7e90775f8ea25a344cc4cb19de_600x1000

Фото

У пустелі гарно ловить мобільний зв’язок, але куди і кому дзвонити по допомогу на випадок чого – Олексій не знав ні тоді, ні зараз. 

Важлива річ, на якій він наголошує з власного досвіду – розрахувати добре з водою та їжею, щоб вистачило всього до самого кінця. Бо в них було не так – не вистачило води.

У будь-якому випадку, враження від мандрівки Олешківськими пісками в Олексія незабутні, адже це 15 км справжнісінької пустелі. І він її підкорив.

А ви спробуєте?


Tweet

Коментарі (2):

Рейтинг: 0
Serge, 06.05.2012 22:35

Класна стаття, дякую за інформацію!!!

Рейтинг: 0

Справді класно!

Записи

TOП-5 містичних підземель України

Часом підземелля можуть розповісти про місто більше, ніж наземна архітектура. Стокілометрові лабіринти, предмети побуту, написи на стінах – ось далеко не повний…

TOП-5 ідеальних місць для фотополювання в Україні

Щойно ми беремо в руки камеру, як виникає нестримне переконання, що всередині нас давно живе геніальний фотограф, чи не так? Тільки уявіть, які відчуття прокинуться…

Слідами українських реконструкторів

Середньовіччя, насамперед, асоціюється з відважними лицарями, подвигами та грандіозними битвами за ідеали. В Україні є кілька місць, які протягом року на короткі проміжки…

5 аргументів на користь «зеленого туризму»

Усе більше людей втомлюються від зручностей цивілізації й полишають усе, аби побути наодинці з природою – їдуть в гори з наметами або сільську глибинку, де час зупиняється.…

Літо 2012: чим зайнятися?

Насамперед, влітку треба відпочивати, тому мерщій ставайте учасником фотоконкурсу «Незабутній вікенд» та вигравайте вихідні на двох у одному з 5-ти українських…

TOП-10 морських пляжів України

Влітку більшість думок про море. А ще теплий пісок, купання та відпустку.  Саме тому ми підібрали десятку кращих морських пляжів країни на будь-який смак – піщаних…

Підкорити бурхливий Черемош

Ця річка є справжньою гордістю колоритної Буковини та дзеркалом душі українських Карпат – бурхливої, вільної та нестримної. Тому й не дивно, що річка «оповита»…

TОП-5 відкриттів таємничого Полісся

Незаймана природа Полісся, що розпростерлася на території п`яти українських областей, – це справжній рай для любителів блукати непрохідними хащами у пошуках пригод. …

Найстаріше місто України

Керч – місто дивовижне. Дивним чином у ньому поєдналися майже тритисячолітня історія й сучасна інфраструктура, чарівна природа і вражаюча архітектура. А влітку…

TOП-5 причин відвідати Дніпропетровськ

Фото від Богдана Харина Місто, яке надзвичайно стрімко розвивається? Чи місто, що ретельно зберігає традиції? Дніпропетровськ – це і те, і інше. Щоб переконатися…

24 години у Вінниці

Будьте певні, одна доба у Вінниці поставатиме щоразу у вашій пам`яті як єдина мить – неповторна і незабутня. Особливо, якщо візьмете до уваги наші рекомендації щодо…

Світанок у Долині нарцисів

«У Долину нарцисів слід їхати лише вранці. Рано. Дуже рано – до світанку, – перше, що порадила нам Алла Хаятова, коли ми запитали про її останню поїздку в це фантастичне…

Вечірній Київ

Київ прекрасний будь-якої пори року, будь-якої години дня. Але вечори тут мають свій неповторний шарм. Так само як і відомі однойменні цукерки :) Тому після напруженого…

Подих історії та легенд у Кременці

«Мандруючи» фотографіями Тернопільщини, ми натрапили на містечко, яке нічим не поступається в історичних пам’ятках та їхній кількості відомим туристичним…

Прокляття роду Галаганів

Мабуть, у кожного українського замку, палацу чи фортеці є своє легенда. Зазвичай, навіть кілька.  Дуже часто в них вкрай складно відрізнити правду від вимислу, але…

Прекрасний Новий Світ

Фото від Secret В українському Новому Світі час ніби зупиняється. Усі, хто дізнаються про його існування, відразу хочуть сюди потрапити. Особливо, фотографи. Цікаво, що…

Україна на кіноплівці

Часом, буває, дивишся якийсь фільм, і в його фрагментах впізнаєш знайомі та рідні місця. Особливо приємно, коли це кадри з кінематографічного шедевру. Ми переглянули…

ТОП-5 причин відвідати Суми

Досі про це симпатичне місто ми згадували вкрай рідко, тому з особливим бажанням поспішаємо виправити цю ситуацію. Тим паче, що про заснування Сум є дуже цікава та оригінальна…

Півроку любові, гордості та уваги до України

Фото від Nick Що можна встигнути за 6 місяців? Ми спробували багато. І схоже, вийшло.  Національний проект «Поділіться любов’ю до України» від компанії «Київстар»…

ТОП-5 напрямків на травневі свята

Гарно відпочивати – треба вміти. А для цього відпочинок слід планувати.  Навіть якщо ви це вже зробили на офіційні вихідні з 29 квітня до 2 травня, ми все ж радимо…