ТОП-5 найбільш вишуканих палаців України

28.11.2011 16:37

На початку листопада ми пропонували вам екскурсію замками Західної України з розрахунком на 7-денну осінню відпустку.

Тепер запрошуємо в тур вишуканими палацами. Поки віртуальний. Але ви запросто можете втілити його у життя. Ну що, згодні? Тоді вперед.

Маріїнський палац 

64de501164019702acec0bb3a67ec04d_600x1000

Фото від Олени Пономаренко

Місце зведення палацу – самісіньке серце Києва на Печерських пагорбах – особисто вибирала імператриця Єлизавета Петрівна під час відвідин Києва у 1744 році. Вже за шість років розпочалося, власне, будівництво, за яким пильнували провідні архітектори імперії.Ідею палацу запозичили у італійця Бартоломео Растреллі. За його проектом, до речі, зводили і Андріївську церкву.Палац зведений у стилі бароко та є втіленням абсолютної симетрії практично у всьому.

У 2007 році палац взялися реставрувати. Роботи тривають і досі. Коли закінчаться – не відомо. Але обіцяють, що кожен зможе потрапити всередину на екскурсію. Поки ж кияни та гості міста насолоджуються прогулянками навколо палацу – Маріїнським парком та Царським садом. 

Палац Потоцьких 

eb00968632de50c552499869bd60383e_600x1000

Фото від Дмитра Саніна

Його будували у дві спроби.Перший родина Потоцьких звела у першій половині ХІХ століття. Однак протягом 1860-61 років палац розібрали й взялися за зведення нового, за проектом француза Луї Доверн’є.

Цікаво, що у листопаді 1919 року на палац впав літак. Ним керував американський пілот, який брав участь у показових польотах над Львовом. Відновлення будівлі затягнулося більш як на 10 років.У різні часи палац був й інститутом академії наук, і міським РАЦСом. Зараз це Львівська галерея мистецтв.

Масандрівський палац

cc4bf777c5d112cd6b0d5151c5363822_600x1000

Фото від Людмили Федаш

Цей палац також зводили за проектом французького архітектора, але не Доверн’є, а Бушара. Спершу за гроші князя Семена Воронцова, а тоді – імператора Олександра ІІІ. Відтак зведення палацу розтягнулося на два десятиліття – з 1881 р. до 1902 р.Попри вишуканість, царські родини тут зупинялися ненадовго, лише задля прогулянок парком, рідко ночували. Натомість літо проводили в іншому – Лівандійському палаці, що неподалік.

Воронцовський палац 

1e22e69e16a35f2e886e340702276ef5_600x1000

Фото від Наталії Міхеєвої

Багато-хто приїздить в Крим, насамперед, аби побувати у цьому палаці. Він розташований на самісінькому узбережжі Криму в місті Алупка.Будівництво палацу розпочалося у 1828 році в кілька етапів за проектами різних архітекторів. Тому в ньому намішано кілька стилів, два основних – це романтизм та класицизм. І звісно ж, не озброєним оком помітно арабські мотиви.З північного фасаду відкривається панорама Ай-Петрі, з південного – Чорне море. Іншими словами, подих перехоплює.

Палац Розумовського 

2180b712b163d2c76d09006e16692bdb_600x1000

Фото від Олександра Науменка

Це резиденція останнього гетьмана України Кирила Розумовського в Батурині. Місто йому подарувала згадувана вже імператриця Єлизавета Петрівна.

Гетьман планував перетворити містечко на гетьманську столицю, однак зведення палацу розпочав лише після того, як, власне, гетьманство було скасовано Катериною ІІ. Спершу задуми графа мав реалізовувати італієць Антоніо Рінальді, але врешті-решт палац зводився за ідеями шотландця Чарльза Камерона.

Після смерті Кирила Розумовського палац було спершу пограбовано, а тоді підпалено. За однією з версій, це зробив управитель, якого залишив тут син покійного гетьмана Андрій Розумовський.

Реставрували палац вже у 2000-их роках. Сьогодні він частина заповідника «Гетьманська столиця».

Звісно, відвідати всі ці палаци, скажімо, за 7 днів навряд у вас вийде. Краще розтягнути задоволення на кілька відпусток, або вікендів – по одному на кожні вихідні.


Tweet

Коментарі (4):

Рейтинг: 0
Олег, 30.11.2011 00:12

Виявляється у нас не тільки напівзруйновані палаци і замки є, але і прекрасні, відреставровані і це приємно!!!

Рейтинг: 0
Віталій, 25.12.2011 19:50

:-)

Рейтинг: 0
Slavomir, 30.11.2011 23:11

Це радує . Побільше таких і побільше реставрувати.

Рейтинг: 0
Хельга, 04.12.2011 12:44

Цікавий та корисний проект! і тільки в одному я була на екскурсії - треба це виправити! )

Записи

TOП-5 містичних підземель України

Часом підземелля можуть розповісти про місто більше, ніж наземна архітектура. Стокілометрові лабіринти, предмети побуту, написи на стінах – ось далеко не повний…

TOП-5 ідеальних місць для фотополювання в Україні

Щойно ми беремо в руки камеру, як виникає нестримне переконання, що всередині нас давно живе геніальний фотограф, чи не так? Тільки уявіть, які відчуття прокинуться…

Слідами українських реконструкторів

Середньовіччя, насамперед, асоціюється з відважними лицарями, подвигами та грандіозними битвами за ідеали. В Україні є кілька місць, які протягом року на короткі проміжки…

5 аргументів на користь «зеленого туризму»

Усе більше людей втомлюються від зручностей цивілізації й полишають усе, аби побути наодинці з природою – їдуть в гори з наметами або сільську глибинку, де час зупиняється.…

Літо 2012: чим зайнятися?

Насамперед, влітку треба відпочивати, тому мерщій ставайте учасником фотоконкурсу «Незабутній вікенд» та вигравайте вихідні на двох у одному з 5-ти українських…

TOП-10 морських пляжів України

Влітку більшість думок про море. А ще теплий пісок, купання та відпустку.  Саме тому ми підібрали десятку кращих морських пляжів країни на будь-який смак – піщаних…

Підкорити бурхливий Черемош

Ця річка є справжньою гордістю колоритної Буковини та дзеркалом душі українських Карпат – бурхливої, вільної та нестримної. Тому й не дивно, що річка «оповита»…

TОП-5 відкриттів таємничого Полісся

Незаймана природа Полісся, що розпростерлася на території п`яти українських областей, – це справжній рай для любителів блукати непрохідними хащами у пошуках пригод. …

Найстаріше місто України

Керч – місто дивовижне. Дивним чином у ньому поєдналися майже тритисячолітня історія й сучасна інфраструктура, чарівна природа і вражаюча архітектура. А влітку…

TOП-5 причин відвідати Дніпропетровськ

Фото від Богдана Харина Місто, яке надзвичайно стрімко розвивається? Чи місто, що ретельно зберігає традиції? Дніпропетровськ – це і те, і інше. Щоб переконатися…

24 години у Вінниці

Будьте певні, одна доба у Вінниці поставатиме щоразу у вашій пам`яті як єдина мить – неповторна і незабутня. Особливо, якщо візьмете до уваги наші рекомендації щодо…

Світанок у Долині нарцисів

«У Долину нарцисів слід їхати лише вранці. Рано. Дуже рано – до світанку, – перше, що порадила нам Алла Хаятова, коли ми запитали про її останню поїздку в це фантастичне…

Вечірній Київ

Київ прекрасний будь-якої пори року, будь-якої години дня. Але вечори тут мають свій неповторний шарм. Так само як і відомі однойменні цукерки :) Тому після напруженого…

Подих історії та легенд у Кременці

«Мандруючи» фотографіями Тернопільщини, ми натрапили на містечко, яке нічим не поступається в історичних пам’ятках та їхній кількості відомим туристичним…

Прокляття роду Галаганів

Мабуть, у кожного українського замку, палацу чи фортеці є своє легенда. Зазвичай, навіть кілька.  Дуже часто в них вкрай складно відрізнити правду від вимислу, але…

Прекрасний Новий Світ

Фото від Secret В українському Новому Світі час ніби зупиняється. Усі, хто дізнаються про його існування, відразу хочуть сюди потрапити. Особливо, фотографи. Цікаво, що…

Україна на кіноплівці

Часом, буває, дивишся якийсь фільм, і в його фрагментах впізнаєш знайомі та рідні місця. Особливо приємно, коли це кадри з кінематографічного шедевру. Ми переглянули…

ТОП-5 причин відвідати Суми

Досі про це симпатичне місто ми згадували вкрай рідко, тому з особливим бажанням поспішаємо виправити цю ситуацію. Тим паче, що про заснування Сум є дуже цікава та оригінальна…

Півроку любові, гордості та уваги до України

Фото від Nick Що можна встигнути за 6 місяців? Ми спробували багато. І схоже, вийшло.  Національний проект «Поділіться любов’ю до України» від компанії «Київстар»…

ТОП-5 напрямків на травневі свята

Гарно відпочивати – треба вміти. А для цього відпочинок слід планувати.  Навіть якщо ви це вже зробили на офіційні вихідні з 29 квітня до 2 травня, ми все ж радимо…