Триденна подорож для екстремалів

23.04.2012 00:32

Запропонований мною маршрут об’єктами, що розташовані в трьох районах області – Чигиринському, Смілянському, Корсунь-Шевченківському – підійде для власників автомобілів, яким у повсякденному житті бракує адреналіну. Маршрут розрахований на теплу пору року. Загальна відстань, яку необхідно буде подолати, - приблизно 300 км. Тому раджу взяти з собою намет та необхідні для ночівлі на природі речі. Поїздку можна розтягнути на три дні, оскільки місця красиві й захочеться помилуватися ними якомога довше.Перший пункт подорожі – місто-примара Орбіта, що розташоване поблизу дороги на Чигирин (близько 49 км від Черкас, час в дорозі 35 хвилин). Місто стало дуже популярним серед так званих сталкерів – людей, що досліджують небезпечні об’єкти та території, прагнуть гострих відчуттів та серед тих, хто полюбляє індустріальний туризм.

e3a99dcfe1532b21b99777d49ef3b0b0_600x1000

Фото 

Ще в 70-і роки, коли Україна входила до складу СРСР, на Черкащині почали грандіозне будівництво – Чигиринську АЕС. Поруч зі станцією майже одночасно взялися зводити житло для майбутніх робітників. Коли ж у 1986 році на Чорнобильській АЕС стався вибух, усю діяльність тут припинили, будівництво згорнули, всі роз’їхалися, місто спустіло…Сьогодні Орбіта – це заросла бур’янами територія з двома дев’ятиповерховими будинками, так званими «малосімейками», універмагом, магазином та декількома технічними будівлями. Двері в будинках відчинені або взагалі відсутні. У цьому здичавілому місці відчуваєш, як по спині пробігає холодок: чи то від протягів, чи то від хвилювання. Заходиш у під’їзд і одразу стає моторошно, здається, що зараз із-за кутка, як у фільмі жахів, щось вискочить. Звісно, нічого подібного там не було, але відчуття вражають, як і вид на АЕС, яку можна побачити з даху будівлі.Находившись містом-примарою, прямуємо на Смілу у селище Малосмілянка (відстань за маршрутом Чигирин-Малосмілянка ~ 75 км, приблизний час у дорозі 1 год 24 хв), що неподалік районного центру. Колись тут активно велись кар’єрні роботи з видобутку граніту. Але під час розробки родовища робітники натрапила на підземну річку. Її води настільки швидко затопили кар’єр, що працівникам довелося покинути усю техніку та евакуюватися. Так і стоять донині на глибині котлована під 80-метровою товщею незамерзаючої води самоскиди, роторні екскаватори, бульдозери. Місце уподобали аквалангісти-глибинники. Сюди приїздять екстремали навіть з Москви. Подальша історія кар’єру оповита чутками та «страшилками»: місцеві розповідають, що затоплений кар'єр став пристанищем для утоплеників та місцем для «прибирання» речових доказів у кримінальних історіях. Подейкують, водолази, що колись опустилися прямісінько на дно кар’єру, винирнули на поверхню… сивими. Правда це, чи ні, я не знаю. Але скажу одне – місце за краєвидами можна порівняти хіба що із загубленим світом Артура Конан-Дойля. Видовище – приголомшливе. Там можна стрибнути зі скелі, пірнути в безодню або просто пропливти, усвідомлюючи, що під тобою водяна прірва. Вода тут неймовірного кольору. При першому відвідуванні цього об’єкту емоції переповнюють від побаченого й почутого. Хто там побуває, підтвердить мої слова!

5c8b0e27885d4da9b405129d588c8fa8

Фото 

Наступним місцем пригодницької мандрівки пропоную обрати всім давно відомий Корсунь-Шевченківський історико-культурний заповідник (відстань за маршрутом Сміла — Корсунь-Шевченківський ~ 59 км, приблизний час у дорозі 55 хв). Парк створювався одночасно зі спорудженням палацу на основі листяного лісу, що розкинувся на обох берегах  річки Росі, кам’янистих та надзвичайно живописних. Особисто мені цей парк подобається тим, що можна весело провести час. Піднявшись вверх за течією, просто неможливо оминути зручний пляж. Тут можна відпочити, пререкусити, тому що далі на екстремалів чекає підкорення Буцького каньйону.

8acc7f3e7d355f233ca672d7c9d1ab0f

Фото 

Каньйон біля села Буки перерізає річка Гірський Тікич, що починається в Оратовському районі Вінницької області й тече Монастирищенським, Жашківським та Тальнівським районами Черкащини. Разом з Гнилим Тікичем поповнює води річки Тікич, що впадає в річку Синюха басейну Південного Бугу.

1ce375a05e7b87738ba193a5434f823d

Фото 

В деяких місцях висота скель на водою сягає 20 м. Перед каньйоном ріка утворює невеликий водоспад Вир. Окрім природної краси, якою можуть милуватися звичайні туристи, місце надає ще й унікальні можливості для випробування своїх здібностей любителям альпінізму. Якщо спуститися до води й пройти берегом вниз за течією, можна знайти джерело зі смачною водичкою. Куштував, сподобалося. З власного досвіду скажу, що вода навіть влітку в річці холодна. Але сміливці купаються, раджу й вам спробувати, адже відпочинок екстремальний. Місця біля річки вистачає, можна залишитися на ночівлю. Але це за бажанням.

501471f913c03acaec1111f8f62a4d9a

Фото 

Місце дуже красиве! Але на ньому мій маршрут закінчується. Час повертатися в Черкаси. Дорогою додому ви зрозумієте, що вас переповнюють нові яскраві враження. А приємна втома нагадає, що подорож була справжньою екстремальною пригодою.


Джерело: «Прочерк» 

Автор: Сергій ЄФІМОВ


Tweet

Коментарі (1):

Рейтинг: 0
Anna, 30.04.2012 17:59

спасибо за наводочку, мы любим автопутешествия, обязательно используем такой маршрут. Много слышала про карьер, через Орбиту когда-то ехали - производит отдаленно впечатление Припяти... В общем  взяла на заметку маршрут.

Маршрути

Подорож по архітектурним пам’яткам Полтави

Запитайте себе: а чи давно ви звертали увагу на історичні місця вашого краю? Запрошуємо вас у подорож по архітектурним пам’яткам Полтави. Будівля Дворянського…

Подорож музеями Полтавщини

Пропонуємо вам розпочати знайомство з Полтавщиною, здійснивши подорож найцікавішими музеями Полтави,  які відкритих на честь видатних особистостей, які жили та…

Знайомимося з пам’ятниками Полтави

Полтава – місто історичної слави. Тут дуже багато місць, які нагадують про славетне історичне минули цього обласного центру. Найвидатнішим подіям та людям у Полтаві…

Интересное Запорожье: Соцгород

В конце 20-х годов прошлого века на территории современного Запорожья развернулась грандиозная  стройка. План Шестого поселка, как часто называют место нашей прогулки…

Интересное Запорожье: Прогулка по Шенвизе

Даже среди привычных улиц и кварталов родного города можно найти совсем удивительные вещи. Не верите? Тогда давайте прогуляемся лишь по одному маленькому уголку Запорожья.…

Верхняя Хортица. Дорогами меннонитов

Это не вымысел. Когда-то рядом с нами жили потомки древних фламандцев. Они ушли. Их некогда "земной рай" достался нам. Добротные постройки, аккуратные улочки, великолепные…

ДнепроГЭС глазами туриста

Днепр с давних времён был судоходной рекой, но на юге возникали серьёзные затруднения из-за опасных порогов, которые не каждое судно могло преодолеть. Все помнят рассказы…

Интересное рядом: из Македоново в Каменку

Часто интересные места скрыты от нас не только в дремучих лесах или дальних островах. Многое мы не замечаем просто потому, что оно рядом и уже как-то вроде и не впечатляет.…

Старая Севастопольская трасса — дорога, на которой редко встретишь автомобиль

Старое Севастопольское шоссе — редкий для Южного берега Крыма пример трассы, которая оказалась практически забытой после того, как появилась более удобная дорога.…

Пешеходный маршрут «Музеи Симферополя»

Наш маршрут посвящен симферопольским музеям, которые хранят историю города. Время прохождения маршрута - 2 часа (без ознакомления с экспозициями музеев).  Центральный…

Открываем Крым: велосипедный маршрут Симферополь-Эски-Кермен – Мангуп-Кале – Бахчисарай

Протяженность  - около 40 километров.  Время путешествия: 2 дня GPS координаты (дес.):  Эски-Кермен  -   ш. 44.606  д. 33.7382 Мангуп-Кале - ш.44.5926 д.33.8011 Сегодня я расскажу…

Одесский сад скульптур

Источник: «Контекст-Причерноморье»  Уже много лет одесская «Юморина» начинается с открытия очередного памятника во дворике Одесского литературного…

Чотири музеї та один театр

Музеїв і театрів у Хмельницькому є, звісно ж, більше - але у цьому маршруті рекомендується відвідати саме ті з них, які знаходяться на головній вулиці колишнього "повітового…

Яремче для не ледачих!

Останнім часом для більшості українців підкорення Карпатської вершини означає замовлення садиби у Яремче і регулярні походи у колибу за 100 метрів від місця «матрасу».…

Хом'як - простіше не буває!

Хомяк у туристично-карпатському розумінні, це не біологічний вид, а один з найоптимальніших варіантів одноденної пішої мандрівки в Карпатах для людей, котрі все своє…

У гості до Роксолани!

Івано-Франківськ – Рогатин Мабуть небагато українців не знайомі з історією про дружину турецького Султана з України. Роксолана – це ніхто інша, як жителька містечка…

Слідами станіславської пожежі

Більше ста тридцяти років тому Станіслав, який тепер зветься Івано-Франківськом згорів майже на третину. Буквально за 12 годин пожежа «прогулялася» містом до центру…

Прогулянка в середньовіччя

Івано-Франківську - Галич - Унівська Лавра - Олеський Замок - Івано-Франківськ Виїзд з Івано-Франківська (GPS координати: 48.923776, 24.709831) зранку. Орієнтовно восьма година.…

Трембіта кличе

Івано - Франківськ - Яремче - Буковель – Івано - Франківськ Місто Яремче - найвідоміший туристичний центр Прикарпаття. Оглянемо мальовничий водоспад Пробій, висотою…

Хмельницький у Проскурові - великий гетьман у місті свого імені

Усім сьогодні відоме місто Хмельницький. Ні, не "Хмельницьк", як його подекуди називають, і на що хмельничани реагують так само, як галичани на "пІво" - а саме Хмельницький,…