Гетьманський трикутник

02.03.2012 19:55

Гетьманська доба – найгероїчніша та найтрагічніша сторінка в історії України. Це час постійних воєн, міжнародних змов та героїчних вчинків. По собі вона залишила чимало «білих плям», суперечливих фактів та уроків. Та водночас – багато пам’яток, особливо, у гетьманських столицях і околицях.

У різні періоди козацької доби вони знаходилися у семи різних містах – Чигирині, Батурині, Умані, Глухові, Немирові, Гадячі та, звісно ж, Києві.

Як виявилося, фото далеко не всіх цих міст є у нас на сайті, тому запрошуємо усіх негайно виправити цю прикрість.

Тим часом, пропонуємо завітати до трьох найбільш відомих гетьманських столиць.

Чигирин 

868e74838c6e9065f78c923b6c530b7c_600x1000

Фото від Андрія

Саме в цьому місті на Черкащині і була перша офіційна резиденція українського Гетьмана. Знаходилася вона не в замку на горі, а під нею. У 1678 році двір Богдана Хмельницького зруйнували турки, відтак сучасний палац гетьмана відбудовували за зразками будинків козацької старшини. 

Якщо завітаєте в Чигирин, то наполегливо радимо вам також заїхати у рідне село Богдана Хмельницького – Суботів, де й було поховано гетьмана, в Іллінській церкві. Хоча археологи ні труни, ні тіла так і не знайшли. 

124c80c9c3c5490abc7dfe2f57a959b2_600x1000

Фото від Kassiope

Також, якщо матимете час, навідайтесь до 110-літнього дуба Максима Залізняка – одного з лідерів Коліївщини. Він росте теж неподалік Чигирина, за селищем Буда, і кажуть, під ним спочивало чимало славетних українців: і Хмельницький, і Шевченко. 

b9bfa64f570706a5bff2a48542808bc6_600x1000

Фото від Cherkasy_Pro-vincia

Батурин 

5a9205203dcedc017233b52219bb45e9_600x1000

Фото від Яни Михайлюк

Друга столиця українських гетьманів з найдраматичнішою історією та дивовижної краси архітектурою.

Річ у тім, що 1708 року містовщент зруйнували російські війська – переслідуючи Івана Мазепу. Відродження міста пов’язують з останнім українським гетьманом Кирилом Розумовським. Щоправда, палац він звів уже, коли козацтво було скасовано.

Сьогодні, фактично, увесь Батурин – це заповідник, окрасою якого, є якраз палац Розумовського, чи то правильніше – цілий комплекс з фантастичним ландшафтним парком.

Лише кілька років тому було завершено реставраційні роботи.

Плануючи поїздку до Батурина, не забудьте передбачити трохи часу на екскурсію Батуринською фортецею –укріпленням козацької доби, яке також було знищено разом з усім містом на початку ХVІІІ століття. 

9ce6ab4ce5b52be25d8ccb51479736c4_600x1000

Фото від Ігоря

Глухів 

24e6cf078bbb722f19ecc78eb8a77850_600x450

Фото від Олександра

Остання з гетьманських столиць доби козацтва, яку на відміну від Батурина спустошували аж двічі, і не війська, а пожежі. Відтак, більшість пам’яток козацької доби – не збереглися, адже були з дерева.

Поза тим, радимо відвідати тут місцеві церкви та сфотографуватися на тлі реставрованої Тріумфальної арки, яку встановили на честь імператриці Єлизавети (знімки знаєте, куди надсилати).

Окрім статусу гетьманської столиці, Глухівщина вважається маленькою батьківщиною заможної династії українських цукрозаводчиків Терещенків.

До речі, ми обрали саме ці три гетьманські столиці ще й через їх місце розташування: якщо сполучити точки на карті, вийде трикутник, а точніше – ідеальний маршрут на вихідні.


Tweet
Для того, щоб коментувати, потрібно бути авторизованим на сайті

Коментарів немає

Записи

Усі квіти проекту – жінкам!

Фото від Анни Це вам! Напередодні 8 березня саме квіти будуть ідеальним подарунком для жінок. Погляньте на них зблизька, і ви остаточно зрозумієте чому так… Фото…

Головні родзинки древнього Чернігова

 Фото від Миколи Хоч сьогодні про Чернігів, як туристичне місто, згадують куди рідше, ніж про Львів, Одесу, або Чернівці, цей факт не применшує цінність міста для будь-якого…

Гетьманський трикутник

Гетьманська доба – найгероїчніша та найтрагічніша сторінка в історії України. Це час постійних воєн, міжнародних змов та героїчних вчинків. По собі вона залишила…

Віталій Портніков назвав місце, яке руйнує всі стереотипи про Україну

Серед журналістів Віталій – вже давно беззаперечний авторитет. Не тільки в Україні, а й далеко за її межами. За останні роки, особливо завдяки участі в ефірах на телебаченні,…

Полювання на привидів у Підгірцях

Фото від Belgov Дивно, чому досі у Підгірцяхне почали знімати фільм. Невеличке село на Львівщині, химерний та водночас витончений замок на його околицях, а головне –…

ТОП-5 найромантичніших озер України

В Україні – понад 20 тисяч озер. Різних. Унікальних. Погодьтесь, обрати з них п’ятірку найромантичніших – нелегка справа.  Але озброївшись порадами та відгуками…

Підняти вітрила!

Фото від Secret Схоже, багато учасників нашого проекту у дитинстві зачитувалися «П’ятнадцятирічним капітаном» Жуля Верна, або просто мріяли стати за штурвал…

У передчутті весни

Фото від Женьки Усі три найвідоміші українські бабаки – Тимко, Мишко та Маруся – вже спрогнозували дуже ранню та теплу весну. Напівжартівливі віщування тварин…

ТОП-10 українських скульптур з професіями

«Все профессии важны, все профессии нужны». Вочевидь, аби зайвий раз підкреслити  слушність цієї приказки українці й створили усі ці скульптури. І наша добірка…

Скарби «Олександрії»

Фото від Віти На західній околиці Білої Церкви є місце, де влітку неймовірно зворушливі світанки, а взимку складається враження, що ти у сонному царстві.  Фото від…

ТОП-5 екстравагантних будівель країни

Кажуть, будинки живуть власним життя, у паралельному з нашим світі. Тому ви і не знайдете жодного однакового, навіть серед тиражованих багатоповерхівок, чи «хрущовок».…

Крим у полоні зими

З Данилом Коржоновим ми познайомилися в мережі. Усе через йогофантастичні фото кримських пейзажів. Їх він зробив під час останньої подорожіна півострів. Так вони з…

ТОП-10 найромантичніших місць України

Усе, що нам потрібно – це кохання, – співали неперевершені TheBeatles. У переддень Святого Валентина ми відібрали ТОП-10 місць з усієї країни, де це почуття просто виривається…

ТОП-3 найвеличніших оперних театрів країни

Хто сказав, що театр вже давно вийшов з моди? В Україні вони є у кожному великому місті, а у столиці – майже три десятки. У нашій добірці головним критерієм був не репертуар,…

Барви українського села

Раніше життя на селі «бурлило», зокрема і культурне. Згадайте, звідки черпали мотиви для своїх «бестселлерів» Іван Нечуй-Левицький, Тарас Шевченко, Іван…

Холодна краса

Важко й пригадати, коли востаннє була така холодна зима. У перші дні нового року ми сумували за снігом, а останні кілька тижнів комунальні служби не знають, куди його…

Нічні пейзажі з усієї країни

Вночі Україна – не менш гарна та вишукана, ніж вдень. У ХІХ столітті Михайло Старицький присвятив їй дуже чуттєві рядки, які лягли в основу популярної пісні: «Нiч…

Качанівка: ностальгія за вишуканістю

Фото від Миколи Композитор Михайло Глінка тут працював над оперою «Руслан і Людмила», художник Іллє Рєпін малював картину «Запорожці пишуть листа турецькому…

Києво-Печерська Лавра: від печер до культурної скарбниці

Фото від Євгена Святиня є справжньою окрасою правого берега Дніпра та всієї столиці. Її розбудова розпочалася з печер. Тому така й назва. Першу викопав духівник Ярослава…

Попереду Аккерман

Фото від Ірини У давні часи люди не вигадували спеціально назви, і виходило дуже гарно. У перекладі з турецької та тюркської мов Аккерман означає «біла фортеця».…