Прокляття роду Галаганів
Мабуть, у кожного українського замку, палацу чи фортеці є своє легенда. Зазвичай, навіть кілька.
Дуже часто в них вкрай складно відрізнити правду від вимислу, але ж хіба вимисел не робить наше життя цікавішим?
Своя легенда є і у Палацу Галаганів, який розкинувся посеред розкішного паркового ансамблю у селі Сокиринці в Чернігівський області. Дістатися до нього найлегше трасою Київ-Суми.
Цікавою є історія заснування палацу. Гнат Галаган, що на початку XVIII століття очолював полк у війську Івана Мазепи, після укладення українсько-шведського союзу все ж стає на бік Петра І. За свою прислужливість він і отримав від царя чималі землі в Прилуччині.
Існує легенда, що ті козаки, які вціліли після Полтавської битви, прокляли рід Галаганів до сьомого коліна. І справді, хоча може і збіг, але його представник Павло вмирає загадковою смертю у віці шістнадцяти років, і на ньому рід Галаганів обривається.
Та це лише одна з численних легенд, якими оповитий Сокиринський архітектурно-парковий комплекс…
Потрапляючи сюди, перш за все, варто відвідати сам маєток Галаганів і насолодитися вишуканою архітектурою палацу: величний двоповерховий фасад, іонійські колони, декоративні вази та античні статуї обабіч сходів. Одна з них, щоправда, без голови. Певно, річ у тім, що поблизу розташоване футбольне поле для учнів аграрного ліцею, який зараз знаходиться в будівлі палацу. Це, звісно, жарт, але хтозна…
Також обов`язково радимо завітати до кімнати-музею, де можна ознайомитися, як і з цікавими фактами з історії Сокиринців, так і з життям Остапа Вересая. Це сліпий бандурист, що мешкав при дворі Григорія Галагана.
Слава про нього поширилася на всій території тодішньої Російської імперії. Аби насолодитися його думами, до палацу Галаганів частенько навідувався ще один наш Кобзар – Тарас Шевченко. До речі, на території комплексу знаходиться й пам`ятник Остапу Вересаю.
Та прогулянка Сокиринцями не має завершитися околицями палацу. Адже чого лише вартує багата природа парку, що розпростерлася на території близько 70 гектарів! Різноманіття рослин тут і справді вражає.
Особливо радимо Вам відшукати двохсотлітнє дерево платан. Особливість його в тому, що кожного року дерево скидає свою кору. Через це її жартома називають «хтивицею». За легендою, так покарали свою доньку-розпусницю суворі батьки, перетворивши її на дерево.
Парковий ландшафт органічно доповнюють численні споруди: містки, скульптури, альтанки. Особливої уваги варта ротонда, збудована на початку XIX століття.
Звідтивідкривається насправді чарівний краєвид. Погляньте самі
Фото від Анатолія Джигира
У цьому живописному місці так легко забутися від усіх турбот і поринути у мрії, спогади, легенди…Але зачекайте, ще хвилинку вашої уваги.
Схоже, у маршруту «7 замків за 7 днів», який пролягає у західному напрямку, з’явиться серйозний конкурент на Сході країни.
Згадайте нашу розповідь про Палац Розумовського у Батурині та «Білого Лебедя» з Качанівки.
Які ще палаци чи фортеці ви знаєте неподалік цих?
Коментарів немає