Велич університетів
Найперше, зі святом, з Днем студента. Гадаємо, його мають відзначати усі: і ті, хто навчається зараз чи вже отримав диплом, і навіть ті, хто тільки готується до вступу.
Можна довго розповідати про усі принади навчання в університеті – жарти на парах, суворих викладачів, студентські вечірки, кращих друзів…
Та найперше наше знайомство з назавжди рідною alma mater розпочинається з величних будівель, в яких, здається, кожна цеглина «дихає» безцінними знаннями.
Власне, про деякі з них ми розповімо сьогодні.
Першим українським університетом вважається Острозька академія, названа на честь її засновника князя Костянтина Острозького.
Точної дати заснування навчального закладу, на жаль, нема. Нею вважають першу згадку у 1576 році. У той час не всі університет Європи, власне, університетами називалися. Здебільшого, академіями, колегіями. Сьогодні Острозька академія є один з кращих вузів Західної України.
Першим же українським, і водночас, одним з найстаріших у Європі є Харківський національний університет імені Василя Каразіна. Він був заснований у далекому 1805 році за грамотою імператора Олександра І.
До закладу веде особлива «стежка» – так звана університетська гірка, яку вважать серцем першої столиці.
Університетська гірка від користувача Дмитра
Харківський університет є одним з найчисельніших в країні та постійно серед лідерів щорічних рейтингів.
Слідом за ним, у 1834 році було засновано Київський Імператорський університет Св. Володимира.
Головний «червоний» корпус звели за ескізами архітектора Вікентія Беретті у традиціях класицизму. З 1939 року університет отримав назву на честь Тараса Шевченка, який між іншим працював в тут всередині ХІХ століття. Згодом на честь поета назвали і парк навпроти головного корпусу закладу. Про авторитетність та престижність КНУ, мабуть, годі й казати.
Поза тим, найбільш архітектурно довершеним серед перших українських університетів є все ж Чернівецький.
Фото від Дмитра Ларіна
Решта фото від Андрія Жернового
Як і університет Св.Володимира, цей також був заснований указом імператора, але вже іншої імперії – «клаптикової» Австро-Угорщини Фраципа Йосипа у 1875 році. Через 124 роки йому присвоїли ім’я буковинського письменника Юрія Федьковича.Свого часу центральні корпуси університету були резиденцією православних митрополитів Буковини та Дальмації. Цьогоріч у червні його включили до Світової спадщини ЮНЕСКО.
Воно й не дивно, особливо, переглянувши фото. Хоча повністю осягнути архітектурну велич університету можна лише побувавши там.Ти також можеш розповісти про свій рідний університет усьому світові та завантажити його яскраві фото на наш портал.
До речі, чому б це не зробити сьогодні? Після зустрічі з кращими друзями в рідній Alma mater)
Коментарі (1):
Чернівці просто вражають!