Казкова Балаклава
З цим неймовірної краси місцем Криму пов’язано чимало історій та легенд.
Одна з них повертає нас у далекий 1854 рік, розпал Кримської війни. Тоді у листопаді на Балаклаву, де дислокувався британський флот, налетів шалений буревій. Вітер був такої сили, що зносив усе, навіть кораблі.
Командування англійців наказало усім вийти у відкрите море. Однак, пароплав «Принц» зірвало з якорів та понесло на скали. Команді дивом вдалося врятуватися, корабель же врізався в скелі та потонув.
Відтоді пароплав прозвали «Чорним принцом», а його крах обріс легендою про скарби, які, начебто, затонули разом з кораблем. Хто їх тільки не шукав: французи, норвежці, японці. У радянські часи для пошуки скарбів створили «Експедицію підводних робіт особливого призначення» (ЕПРОН), тобто своєрідний підводний спецназ. Кажуть, шукають їх і до сих пір, насамперед, авантюристи-дайвери.
Не хочете спробувати? Може вам пощастить)
Хоча головним скарбом Балаклави є мальовничі краєвиди. Саме за це Юрій Андрухович зарахував її до найінтимніших місць країни.
Вперше про Балаклаву згадує ще Гомер, як про дуже зручну й затишну гавань. У різні часи тут хазяйнували римляни, генуезці, які й звели фортецю Чембало, турки османи та росіяни. У радянські часи Балаклава була закритим місто – базою підводних човнів.
Сучасна назва міста – Балаклава – походить чи то з турецької, чи то з кримськотатарської мови, але точно пов’язана з рибою і перекладається як «рибний мішок» або «рибна погода».
Сьогодні – це також бухта і, звісно, один з найпопулярніших курортів Кримського півострову.Особливо мандрівників приваблює фортеця Чембало на схилах Катрон, до руїн якої нині ведуть спеціальні сходи від набережної,
та мис Айя на південному сході від міста.
Також дуже радимо побувати в церкві Дванадцяти апостолів, яку начебто звели ще у 1357 році. Вона знаходиться у самому місті на вулиці Купріна. Тобто в передмісті Севастополя, яким зараз є Балаклава.
Власне, саме звідси ви можете розпочати свої зимові канікули в Криму. Ми підготували для вас ідеальний маршрут. Щоправда, тепер вам доведеться мандрувати не з сходу на захід, а навпаки. Незабутні враження, гарантовані!
Коментарів немає