Прийшла зима – гайда в Карпати!
Зимовий відпочинок у Карпатах – це давно вже не розкіш для українців. Завітавши сюди одного разу, мало хто втримується, щоб не поїхати в гори знову. І так з року в рік за кожної ліпшої нагоди. Особливо взимку.
У цю пору Карпати ваблять усім: сніжною неприступністю, свіжим морозним повітрям, неповторними пейзажами, що перехоплюють подих.
Та все ж найбільше – можливістю покататися на лижах або сноуборді. Саме тому щороку гірськолижні курорти Карпат взимку переповнені, а у залізничних касах бракує квитків.
Зазвичай, раніше ніж будь-де лижники з’являються на Драгобраті – найвищому гірськолижному курорті України, що в урочищі між горами Стіг (1707 м) та Близниця (1883 м). Сезон тут відкривається у листопаді, а закривається аж у травні. Навіть за найтеплішої зими досвідченні лижники без вагань прямують на Драгобрат, бо точно знають – сніг буде.
Дістатись сюди можна тільки спецтранспортом – від с.Ясіня, Рахівського району Закарпатської області. Але повірте, воно того варте. Унікальні траси та схили, фантастичні краєвиди на Говерлу й Петрос, та хороша інфраструктура, яка стрімко розбудовується в останні роки. А також – смачна закарпатська кухня.
Водночас, слід пам’ятати, Драгобрат – для досвідчених лижників та сноубордистів.
Говерла та Петрус з Драгобрата. Фото від Roman Sokurenko
З іншого боку Карпат, за 30 км від Яремче знаходиться гірськолижний курорт, про який, мабуть, і не варто зайвий раз розповідати. Буковель – це №1 у комфорті, сервісі, інфраструктурі, а відтак і у цінах.
На курорті є все: від прокату та ремонту спорядження до трас різної складності, школи для лижників-початківців, ковзанки, прогулянок на снігоходах та собачих упряжках. Також, часто сюди запрошують і зірок, мовляв, не лижами єдиними.
Щоб відпочинок у Буковелі не надто серйозно позначився на вашому бюджеті, радимо подбати про житло у селах неподалік. Яблуниця, Татарів, Микуличин – оптимальні варіанти. Тут і вибір котеджів, пансіонатів та готелів вдосталь, і ціни помірні.
Фото від Oleh Burlaka
Між іншим, саме Буковель є чи не головним «аргументом» України в боротьбі за право проводити Зимові Олімпійські ігри 2022 року. Хоча про них останнім часом мало згадують. Ще б пак, Євро ж на носі.
Замикає трійку найпопулярніших гірськолижних курортів країни – Славське, що на Львівщині між горами Тростян, Погар, Менчул і Політехнік. Він же, мабуть, і найстаріший. Туризмом тут почали займатися ще у першій половині ХІХ століття.
Дістатись сюди найпростіше – залізницею. Хоча, доведеться, все ж замовляти спецтранспорт до, власне, бази відпочинку. З року в рік Славське вабить українців компромісами: у цінах, складності схилів та сервісі. Саме тому тут відпочивають, здебільшого, сім’ями та великими компаніями. Але майте на увазі, найкращі місця замовляють заздалегідь.
Якщо поїдете на лижі у Славське, дуже радимо прогулятися на Писану гору. У ній є печера з криницею, яка не замерзає навіть взимку. За легендою, на камені біля входу в печеру розписався пальцем ватажок опришків Олекса Довбуш.
Також непогано можна покататися на лижах в сусідньому Тисовці, а заодно – здійснити подорож в минуле: тут ще з радянських часів залишилася гірськолижна база міжнародного значення. Мабуть, тому курорт, разом із Славським, зарахували до основних під зимову олімпіаду 2022. Між тим, саме до Тисовця у лютому з’їжджаються сноубордисти, щоб «пофестивалити». Тут же є славнозвісна 500-метрова траса для фрістайлу.
Серед інших доволі відомих гірськолижних курортів на Прикарпатті радимо звернути увагу на Ворохту, яка, окрім лижних трамплінів та непоганого сервісу, відома ще й залізничними арочними мостами.
А у Закарпатті – насамперед, на Пилипець. Справа не тільки у гарних трасах, чи близькості до залізничної станції Воловець, а й у тому, що поруч – водоспад Шипіт. Взимку він просто фантастичний.
Фото від NataliiaKorinna
До речі, від Шипота недалеко вже і до вкрай популярного Синевиру. Єдине – як туди дістатися. А надто взимку.
До водоспаду від Пилипця всього 6 км, але шлях – дуже складний. Краще подбати про спецтранспорт. Так само і якщо вирішите завітати на Синевир, що за 36 км від гірськолижного курорту. Хоча, основний шлях можете подолати і на звичайному авто.
Також, плануючи поїздку в Карпати, дуже радимо включити до списку місць, які треба обов’язково відвідати, бодай кілька замків. Їх на Західній Україні вдосталь, тому є з чого обирати. Усе залежить, з якого боку гір відпочиватимете.
І на останок, якщо ви ще вагаєтесь, чи їхати цієї зими в Карпати, погляньте лише, як там сходить сонце:
Коментарів немає