Зимові канікули в Криму: ідеальний маршрут узбережжям
Навіть якщо ви досхочу відпочивали у Криму влітку, ми наполегливо радимо завітати сюди й взимку. Повірте, окрім як смажитися на сонці, тут є ще чим зайнятися.
З усіх переваг зимових канікул в Криму, є дві найбільш очевидні – нетипова для цієї пори року плюсова температура (тому не дивуйтеся, що на наших фото обмаль снігу) та малолюдність.
Решту ми спробували включити в ідеальний зимовий маршрут півостровом, який краще за все долати на авто.
У подорожі радимо орієнтуватися на сонце та палаци, і тому розпочинаємо зі сходу – Генуезької фортеці, що в Судаку.
Її будували майже століття – з 1371 до 1460 року на стародавньому кораловому рифі. Мури фортеці генуезці скріпили особливим еластичним розчином, відтак жодна з стихій не була їй страшна. На жаль, те, що було не під силу природі, зробили люди – розібравши окремі частини фортеці на будматеріал. У 60-их роках минулого століття її частково відбудували.
Так чи інакше, Генуезька фортеця вражає величчю та неприступністю. Її можна розглядати хоч увесь день, а може й декілька. Але краще встигнути за день ще й на мис Алчак.
Звісно, скупатися навряд вийде, але помилуватися краєвидом так точно. Також Судак відомий власним заводом вин. Туди також обов’язково загляньте, і тоді можна буде спокійно їхати узбережжям на захід – прямо до Алушти.
Ось тут ми пропонуємо затриматися довше і не надто поспішати.
У першу чергу, радимо прогулятися на Демерджі, адже це, мабуть, найчарівніший гірський масив Криму.
Фото від Dimitri Bogachuk
Вид з неї примушує затамувати подих.
Під впливом води та вітру, на горі утворюються… скульптури. Їх найбільше скупчення на південно-західному схилі Демерджі прозвали «Долиною привидів».
Вже коли спускатиметесь, не оминіть фортецю Фуну, що у самісінького підніжжя гори. З грецької назва перекладається як «димна». У Середньовіччі так називали й Демерджі.
Фото від Олександра Науменка
Інша фортеця, яку радимо відвідати – Алустон – знаходиться у самісінькому центрі Алушти. Її звели за наказом візантійського імператора Юстиніана І ще у VI ст.
Загалом, розраховуйте: щоб побачити в Алушті все, треба, щонайменше, два дні.
З Алушти прямуємо до Великої Ялти. І, найперше, де зупиняємося – поряд з мисом Аю-Даг, щоб переконатися, що гора дійсно схожа не ведмедя.
Тоді милуєтеся скелями-близнюками – Адаларами.
І насолодившись свіжим морським повітрям, їдете до в Нікітський ботанічний сад, що поряд з селищем Нікіта. Його заснували на початку ХІХ століття, як імператорський. Сьогодні тут понад 30 тисяч видів рослин.
У лічених кілометрах від Нікітського ботсаду знаходиться Масандрівський палац з мальовничим парком, де любила гуляти сім’я останнього російського імператора Миколи ІІ.
Звів же палац його батько – Олександр ІІІ, завершивши справу, розпочату в 1881 році князем Воронцовим.
Будете там – обов’язково зайдіть всередину. Інтер’єр палацу просто вражає.
Фото від Олександра Науменка
Дорогою з Масандри в Лівадію ну ніяк не можна оминути Ялти. Перераховувати усі красоти міста – марна справа. Мабуть, ви й так про них знаєте і бували не раз. Та прогулятися набережною – це обов’язково. Особливо, коли вже стемніє.
Фото від Володимира Гайворонського
Лівадійським палацом пов’язано чимало пам’ятних дат, головна з яких – Ялтинська конференція 1945 року за участі лідерів Антигітлерівської коаліції – Йосипа Сталіна, Вінстона Черчилля та Франкліна Рузвельта.
За царської Росії палац був літньою резиденцією Романових. З 2004 року тут проходять саміти Ялтинської Міжнародної стратегії, куди з’їжджаються лідери країн континенту.
Останній з палаців нашого зимового маршруту Кримом – Воронцовський, який розташований в Алупці. Взимку тут не так багато туристів, тому зможете пильно розгледіти архітектурний ансамбль палацу, в якому намішано кілька стилів. І, звісно ж, помилуватися відомою колекцією живопису, а також унікальними меблями, годинниками, світильниками та іншими принадами палацу.
Але перед візитом до Алупки ви просто зобов’язані заїхати на мис Ай-Тодор. Чому? Тому що на цій 40-метровій скелі розташована візитка, либонь, не всього Криму – Ластівчине гніздо.
Фото від Олександра Науменка
Спершу на цьому місці був дерев’яний будиночок, який його власник – поранений у російсько-турецькій війні генерал – назвав замком любові.
Те, що Ластівчине гніздо нагадує середньовічний замок, пов’язано з українським послом в Берліні часів Центральної ради, бароном Федором Штейнгелем. Саме його коштом і звели фортецю. У 1927 році Ластівчине гніздо мало не зруйнував потужний землетрус, але, на щастя, конструкція втрималася. Важко навіть уявити Крим без цієї фортеці.
Ну як вам такий маршрут? Він не може не сподобатися. Тим паче, що ви можете його гнучко змінювати під себе, додаючи до нього, скажімо, Коктебель чи Балаклаву, Мармурову печеру чи Ай-Петрі. Кожне з цих місць та багато інших, які варто відвідати в Криму, є на нашому сайті. Головне – не шкодуйте час на подорожі півостровом.
Коментарі (1):
Це справді ідеальний маршрут Кримським узбережжям і не лише взимку :).
Крим надзвичайно цікавий.