Попереду Аккерман
У давні часи люди не вигадували спеціально назви, і виходило дуже гарно.
У перекладі з турецької та тюркської мов Аккерман означає «біла фортеця». Чому? Бо зводилася з білого вапняку. Усе просто.
Білгород-Дністровська фортеця є найбільшою в Україні, та однією з тих, які збереглися найкраще.
Фото від Олександра Гузя
Аккерман розташована на самісінькому березі Дністровського лиману. Сідаєте на авто в Одесі й менш як за дві години ви тут. Можна дістатися і залізницею, хоча це займе трошки більше часу.
Її звели на рештках давньогрецького міста Тіра. Коли точно – вчені не можуть дійти згоди. Так само і з приводу того, хто розпочав будівництво. У ХІІІ столітті місто входило до складу Золотої Орди, але, кажуть, керували усім генуезці. З того часу і до середини ХІХ століття фортеця була важливою оборонним та прикордонним укріпленням, яке почергово переходило під контроль іншої імперії, і зрештою опинилася в складі Радянського Союзу, але вже як історико-архітектурна пам’ятка.
Фортеця Аккерман розділена на кілька окремих дворів, кожен з яких був, фактично, автономним укріпленням. Втім, головну роль відігравала все ж цитадель.
Фото від Олександра
Водночас, цікаво, що кожна з трьох головних башт фортеці має свою назву. Назви башт пов’язанііз легендами.Та, що зліва від центральної брами Аккерман, називається Дівочою баштою, або Овідієвою. Перша назва пов’язана з легендою про свавільну та неймовірно вродливу доньку молдавського князя Олександра Доброго. У той час, поки батько ходив у військові походи, вона разом зі своєю раттю грабувала місцевих жителів. В один момент князь дізнався про жорстокість доньки та прокляв її. За легендою, її живою замурували в стіни тієї башти.
Фото від kalipso821
За іншою легендою, римський імператор Август відправив на заслання у Тірусвого придворного поета Овідія за його начебто аморальний твір «Наука про кохання».Вже не на основі легенди, а історичного факту назвали іншу башту фортеці, що над самим лиманом. Пушкінською її нарекли в честь відомого російського поета, який побував у фортеці під час свого заслання. До речі, також за поезію..У Акермані Олександр Пушкін написав відомі послання «К Овидию»: «Здесь, оживив тобой мечты воображенья, я повторил твои, Овидий песнопенья».
Фото від Віталія Боднара
То як, може візьмете приклад з великих, і завітаєте сюди? Не в заслання, звісно. А щоб просто відпочити…
Коментарів немає