Найвизначніші замки Закарпаття за один день

28.12.2011 19:07

Одноденний автомобільний маршрут найвизначнішими замками Закарпаття – ідеальний варіант максимально змістовного та насиченого проведення вікенду. Тур включає відвідини неперевершених Мукачівського, Ужгородського та Невицького замків. Крім того, на користь подорожі на терени найзахіднішої області нашої країни – Закарпаття говорить той факт, що цей регіон, окрім неймовірної насиченості унікальними історичними пам’ятками, славиться і своїм найбільш екологічно чистим мікрокліматом в Україні. Загальна довжина маршруту становить 52 кілометри. І ще: з собою у подорож можна сміливо брати дітей будь-якого віку.

Отже, подорож прийнято розпочинати із відвідин замку Паланок (GPS координати 48.4315356, 22.6873255), що височіє на майже 70-метровому пагорбі у південно-західній околиці  Мукачева (із центра міста до пам’ятки веде вулиця Ілони Зрини). Фортеця відкрита для відвідин щодня з 9.00 до 18.00, тел. (03131) 4-15-79, 4-40-96. 

a050efbe5acc779d12d2924a469e8f61_600x1000

Фото Замку "Паланок" від Руслана

Унікальність цього величного та вражаючого замку полягає не лише у неабиякій естетичній привабливості, а й також у його майже цілковитій збереженості – невблаганний час та численні війни не завдали жодної шкоди цій визначній пам’ятки фортифікаційного мистецтва XIV-XVII століть. Загалом оборонний комплекс мукачівської твердині має три рівні та поділяється на Верхній, Нижній та Середній замки (взагалі, перед відвідинами пам’ятки  радимо замовити екскурсію: за рекордно малу вартість – 20 гривень – кваліфіковані гіди повідають вам історію кожного закутка фортеці та розкажуть багато цікавих легенд). Верхній замок є найдревнішою частиною оборонного комплексу – тут розміщені княжі палати та унікальний 85-метровий колодязь. Середній замок мав суто військове призначення – тут ви зможете оглянути будівлі арсеналу, казарм та лицарську залу. Також у приміщеннях фортеці розмістилася картинна галерея, виставка сучасної скульптури та кілька експозицій історичного музею.

Наступний пункт нашої подорожі – адміністративний центр регіону Ужгород (трасою М-06, що проходить майже під боком у мукачівського замку, проїхати 42 км у північно-західному напрямку).
Ужгородський замок (GPS координати 48.6213001, 22.3065309) розташований у центральній частині міста (під’їхати безпосередньо під стіни твердині можна вулицею Капітульною). Пам’ятка відкрита для відвідин щоденно, крім понеділка, з 10.00 до 18.00 год. (у зимовий період з 9.00 до 17.00). Ужгородський замок відомий ще з далекого 10 століття. Сучасного вигляду твердиня набула наприкінці 16 століття – тоді  на запрошення магнатської родини Дугертів, які на той час володіли замком, італійські інженери провели повну реконструкцію споруди, в результаті чого замок увібрав у себе найновіші досягнення фортифікаційного мистецтва тогочасної Європи. Цікаво, що після цієї реконструкції твердиня жодного разу не була узята штурмом. Своє оборонне значення замок втратив на початку 18 століття, а нині у ньому розмістився Закарпатський краєзнавчий музей. Приблизно з середини минулого століття Ужгородом поповзли чутки, що у місячні ночі подвір’ям замку блукає привид. Нічна сторожа неодноразово бачила білу жіночу постать, а ті з охоронців, хто наважувався наблизитися до неї, із жахом виявляли що фігура ця – цілковито прозора. Говорять, що примара є духом дочки одного з комендантів замку. Під час осади дівчина нібито видала ворогові таємницю замкових підземель, якими можна було безперешкодно потрапити на територію укріплення. Дізнавшись про зраду, розлючений батько звелів живцем замурувати дівчину в стіні замку. Відтоді нещасна кілька разів на рік виходить зі своєї в’язниці, та, важко зітхаючи, до ранку блукає замком. Цікаво, що дирекція музею навіть ініціювала проведення кількох молебнів, аби нарешті покласти край земним поневірянням гостя із потойбіччя. Тим не менш, примара продовжує регулярно виходити на нічні променади старовинним замком.

936ad4a054d74e0e599b622afa1043ec_600x1000

Фото Ужгородського замку від Вікторії

Ну і останній пункт нашого туру наймальовничішими замками Закарпаття – околиці села Невицьке Ужгородського району, що розкинулося за 12 км від обласного центру (їхати трасою Н-13 у північно-східному напрямку (на Перечин) ).

Невицький замок (GPS координати 48.6809308, 22.409277 ), зведений у середині 14 століття на живописній горі над долиною річки Уж, на відміну від ідеально збережених своїх мукачівського та ужгородського колег, перебуває у руїнах. Проте, незважаючи на це, невицька пам’ятка користується просто-таки шаленою популярністю у туристів. Виною цьому – надзвичайний магнетизм цього овіяного численними легендами місця та неповторні краєвиди, що відкриваються із 125-метрової замкової гори.

49cf30d11ad9939b3e5a2dd55d5313be_600x1000

Фото Невицького замку від Альони

 

Характеристика маршруту

Область: Закарпатська.

Загальна протяжність: 52 км.

Як добратися до відправної точки: від найбільшого міста західноукраїнського регіону Львова трасою Е-471.

Час проходження маршруту: 5-6 год.

Складність: легкий.


Tweet

Коментарів немає

Маршрути

Подорож по архітектурним пам’яткам Полтави

Запитайте себе: а чи давно ви звертали увагу на історичні місця вашого краю? Запрошуємо вас у подорож по архітектурним пам’яткам Полтави. Будівля Дворянського…

Подорож музеями Полтавщини

Пропонуємо вам розпочати знайомство з Полтавщиною, здійснивши подорож найцікавішими музеями Полтави,  які відкритих на честь видатних особистостей, які жили та…

Знайомимося з пам’ятниками Полтави

Полтава – місто історичної слави. Тут дуже багато місць, які нагадують про славетне історичне минули цього обласного центру. Найвидатнішим подіям та людям у Полтаві…

Интересное Запорожье: Соцгород

В конце 20-х годов прошлого века на территории современного Запорожья развернулась грандиозная  стройка. План Шестого поселка, как часто называют место нашей прогулки…

Интересное Запорожье: Прогулка по Шенвизе

Даже среди привычных улиц и кварталов родного города можно найти совсем удивительные вещи. Не верите? Тогда давайте прогуляемся лишь по одному маленькому уголку Запорожья.…

Верхняя Хортица. Дорогами меннонитов

Это не вымысел. Когда-то рядом с нами жили потомки древних фламандцев. Они ушли. Их некогда "земной рай" достался нам. Добротные постройки, аккуратные улочки, великолепные…

ДнепроГЭС глазами туриста

Днепр с давних времён был судоходной рекой, но на юге возникали серьёзные затруднения из-за опасных порогов, которые не каждое судно могло преодолеть. Все помнят рассказы…

Интересное рядом: из Македоново в Каменку

Часто интересные места скрыты от нас не только в дремучих лесах или дальних островах. Многое мы не замечаем просто потому, что оно рядом и уже как-то вроде и не впечатляет.…

Старая Севастопольская трасса — дорога, на которой редко встретишь автомобиль

Старое Севастопольское шоссе — редкий для Южного берега Крыма пример трассы, которая оказалась практически забытой после того, как появилась более удобная дорога.…

Пешеходный маршрут «Музеи Симферополя»

Наш маршрут посвящен симферопольским музеям, которые хранят историю города. Время прохождения маршрута - 2 часа (без ознакомления с экспозициями музеев).  Центральный…

Открываем Крым: велосипедный маршрут Симферополь-Эски-Кермен – Мангуп-Кале – Бахчисарай

Протяженность  - около 40 километров.  Время путешествия: 2 дня GPS координаты (дес.):  Эски-Кермен  -   ш. 44.606  д. 33.7382 Мангуп-Кале - ш.44.5926 д.33.8011 Сегодня я расскажу…

Одесский сад скульптур

Источник: «Контекст-Причерноморье»  Уже много лет одесская «Юморина» начинается с открытия очередного памятника во дворике Одесского литературного…

Чотири музеї та один театр

Музеїв і театрів у Хмельницькому є, звісно ж, більше - але у цьому маршруті рекомендується відвідати саме ті з них, які знаходяться на головній вулиці колишнього "повітового…

Яремче для не ледачих!

Останнім часом для більшості українців підкорення Карпатської вершини означає замовлення садиби у Яремче і регулярні походи у колибу за 100 метрів від місця «матрасу».…

Хом'як - простіше не буває!

Хомяк у туристично-карпатському розумінні, це не біологічний вид, а один з найоптимальніших варіантів одноденної пішої мандрівки в Карпатах для людей, котрі все своє…

У гості до Роксолани!

Івано-Франківськ – Рогатин Мабуть небагато українців не знайомі з історією про дружину турецького Султана з України. Роксолана – це ніхто інша, як жителька містечка…

Слідами станіславської пожежі

Більше ста тридцяти років тому Станіслав, який тепер зветься Івано-Франківськом згорів майже на третину. Буквально за 12 годин пожежа «прогулялася» містом до центру…

Прогулянка в середньовіччя

Івано-Франківську - Галич - Унівська Лавра - Олеський Замок - Івано-Франківськ Виїзд з Івано-Франківська (GPS координати: 48.923776, 24.709831) зранку. Орієнтовно восьма година.…

Трембіта кличе

Івано - Франківськ - Яремче - Буковель – Івано - Франківськ Місто Яремче - найвідоміший туристичний центр Прикарпаття. Оглянемо мальовничий водоспад Пробій, висотою…

Хмельницький у Проскурові - великий гетьман у місті свого імені

Усім сьогодні відоме місто Хмельницький. Ні, не "Хмельницьк", як його подекуди називають, і на що хмельничани реагують так само, як галичани на "пІво" - а саме Хмельницький,…